Дивіться коротке відео
по темі утеплення підлог монолітним пінобетоном в будинках і квартирах у Дніпрі та Україні:
З питаннями щодо утеплення / стяжки підлоги по грунту у Вашому конкретному випадку телефонуйте у Дніпрі з 8-00 до 20-00 в будь-який зручний Вам день:
Приклад технології утеплення та стяжки підлоги по грунту
монолітним пінобетоном при будівництві каркасного будинку
У цьому каркасному будинку, що будується, замовник покликав нас зробити нашим утеплювачем - монолітним пінобетоном - стяжку підлоги по грунту з утепленням. Будинок 75 кв.м.
Звичайно, якби він трохи раніше був більш обізнаний, що пінобетоном можна було і перекриття утеплити, і навіть в стіни залити замість базальтової вати, то спроектував би свій будинок по-іншому, тобто вигідніше з точки зору теплоізоляції, експлуатаційної міцності та грошей.
Покладено відразу всі необхідні комунікації - вони сховаються в товщі пінобетону.
Товщина пінобетону
Товщина пінобетону марки D200 буде приблизно 25-30 см, до верхнього рівня залізобетонного фундаменту. Далі на висохлий пінобетон господар планує покласти водяну теплу підлогу і зробити стяжку. А зверху - кахель і паркет в якості фінішного оздоблення підлоги.
Гідро-паробар'єр
Пінобетон має властивість підтягувати вологу в себе з ґрунту, тому необхідний гідробар'єр. Тут як гідробар'єр працює звичайна поліетиленова плівка 150 мкр. Хоча мінімальна товщина допускається 80 мкр. Можна, звичайно, і плівку-вторинку застосовувати (переробку з вторинної сировини), щоб не переплачувати зайві гроші.
Але на одній ділянці підлоги довелося застелити дорогу чорну плівку 200 мкр, тому що не вистачило прозорої (господар будинку "злегка" помилився у розрахунках).
Плівка укладається прямо на ґрунт, на глину в даному випадку. Як бачите, в цьому будинку цоколь високий - 70 см. До необхідного рівня підсипаний шар глини (40 см), а висоту 30 см, що залишилася, заллємо нашим утеплювачем - пінобетоном марки D200.
Переваги монолітного пінобетону
нашої торгової марки
У чому перевага нашого пінобетону. У тому, що в ньому більше бульбашок. У звичайному пінобетоні D200 застиглі бульбашки повітря досить великі. Це означає, що їх не так багато у кубічному сантиметрі. А в нашому пінобетоні тієї ж марки D200 бульбашок помітно більше. А чим більше бульбашок повітря в матеріалі, тим він і тепліший. Тобто, наскільки більше цих бульбашок, настільки й тепліший за пінобетон.
Висновок робіть самі. При однаковій ціні звичайного осередкового монолітного пінобетону і нашого, який ми виготовляємо нашим запатентованим обладнанням і із застосуванням спеціальної формули, ви отримуєте дуже різний результат утеплення.
Весь секрет успіху такого дрібноячейкового монолітного пінобетону як у формулі його виготовлення, у застосовуваних компонентах і пропорціях, так і в спеціальному устаткуванні, яке дозволяє досягти такого високого результату. Ми маємо запатентовану систему змішування розчину з піною.
До речі, ми завжди перебуваємо в режимі розробки ще більш результативних показників нашого монолітного пінобетону і постійно вдосконалюємо технологію та обладнання. І якщо ви серйозно займаєтеся екобудівництвом, то звертайтеся до нас з питань придбання обладнання та технологій. Ми за вашим запитом виготовимо обладнання необхідної продуктивності, навчимо вас технологічному процесу, супроводжуватимемо, консультуватимемо і постачатимемо всі необхідні розхідники.
Білковий піноутворювач
та цемент високої марки
Білковий піноутворювач дає щільну, густу піну. Але сама по собі піна швидко осідає, немов тане. А у складі пінобетону за рахунок цементу високої марки, тобто, за рахунок цементу дуже дрібного помелу і без домішок, а також за рахунок інших складових компонентів формули ця білкова піна досить швидко мінералізується і вже не осідає так, якби вона залишалася просто сама по собі.
Далі, свіжозалитий пінобетон не можна турбувати. Його після заливання потрібно дати спокій на добу-дві, залежно від навколишньої температури, щоб він встиг затвердіти. А потім уже можна по ньому обережно ходити.
Хоча цей пінобетон марки D200 - це утеплювач, а не бетонна стяжка, і не варто сильно ходити в принципі. Зазвичай ви ж не ходите пінопластом або ватою, щоб не деформувати утеплювач. От і по легкому пінобетону-утеплювачу не варто ходити.
Його треба покривати або більш щільним пінобетоном, наприклад маркою D600 або навіть D800, як це ми робимо при утепленні плоскої покрівлі. Або, якщо це підлоги, як у даному випадку, треба зробити звичайну стяжку цементно-піщаною сумішшю або вирівняти сумішами, що самовирівнюються. А зверху покласти підлогове покриття - ламінат, наприклад, або кахель.
Ось, дивіться, білкова піна пролежала тут більше години, і ось що з нею сталося. Вона поступово сідає, поки повністю не висохне і розсиплеться на порошок.
А пінобетон після висихання буде ось таким:
Процес заливання
Отже, поліетиленова плівка як гідробар'єр постелена на грунт (на глину). І тепер можна починати процес заливання монолітного пінобетону як утеплювач і стяжки по грунту - два в одному.
У процесі заливання пінобетону відразу вирівнюємо її маяками. Маяки у цьому прикладі - це натягнутий шнур. Наша технологія утеплення та стяжки підлоги по ґрунту не передбачає якийсь певний тип маяків. Скрізь по-різному маяки влаштовуємо.
Ось готова ділянка утепленої підлоги по ґрунту. Після висихання пінобетону поверх нього та фундаменту за задумом господаря цього будинку буде зроблена стяжка 5 см, в якій передбачена водяна тепла підлога.
Властивості пінобетону
наступного дня після заливання
Минуло лише 15 годин, і ми можемо бачити добрий результат. Звичайно, тут уночі не обійшлося без котів, які залишили свої сліди. Але зараз підсохлий пінобетон вже може витримати людину. Вже можна на нього ставати ногами. Хоча ще рано ним ходити.
Особливості та нюанси
монолітного пінобетону при висиханні
За технологією пінобетон, що підсихає, треба накрити поліетиленовою плівкою і періодично змочувати, щоб він набрав максимальну міцність і не сильно розтріскувався, швидко втрачаючи вологу. Тому що на вулиці досить тепло та вітер сильно висушує поверхню пінобетону.
Якщо прикласти долоню до вже затверділої поверхні і трохи потримати, то можна відчути на долоні вологу, що випаровується як би зсередини, з глибини утеплювача. Тому випаровування вологи з пінобетону бажано затримати.
Щодо дрібних тріщин у деяких місцях. Ми застосовуємо високі марки цементу найдрібнішого помелу, чистого, без різних добавок (різних пластифікаторів) щоб наш монолітний пінобетон максимально швидко схоплювався, щоб чи не наступного дня можна було далі продовжувати будівельні роботи. Тому що ніхто з клієнтів не любить чекати 28 днів.
Та й головна перевага пінобетону - у швидкості роботи з ним по утепленню підлог, плоских покрівель, перекриттів, стін. А розплата за швидкість – часткове розтріскування. Однак ці дрібні тріщини загалом ніяк не впливають на ефективність утеплення та чорнової стяжки підлоги по ґрунту.
Демпферні стрічки, які нам багато хто радить застосовувати, не допомагають від тріщин, як і не сильно рятує укриття поліетиленовою плівкою. Щоб пінобетон не "тріщав", потрібен цемент із добавками, але тоді доведеться довго чекати на його висихання. Але, як кажуть, наше життя не таке довге, щоб викинути з нього місяць на очікування підсихання пінобетону. Тому і доводиться миритися з його частковим розтріскуванням, що знову повторюємося, не впливає на ефект утеплення, а тільки на нерви перфекціоністів сильно впливає.
Звертайтесь до нас у Дніпрі та Україні за послугами утеплення та чорнової стяжки Вашої підлоги по грунту. Або робіть запит на виготовлення на замовлення нашого запатентованого обладнання необхідної Вам потужності для виробництва ефективного утеплювача - монолітного пінобетону - за нашою технологією.